Strona główna rozwiń menu

Przed wyjazdem za granicę sprawdź ważność dowodu osobistego

2024-05-17

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym i związanymi z nim wyjazdami zagranicznymi, Wydział Spraw Administracyjnych UMK informuje, że obywatele polscy mogą przekraczać granice w obrębie Unii na podstawie dowodów osobistych lub paszportów. Dowód lub paszport powinny posiadać również dzieci, niezależnie od wieku.

Koniec sezonu grzewczego – komunikat MPEC

2024-05-17

Ze względu na panujące warunki atmosferyczne oraz długoterminową prognozę pogody, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie informuje, że 20 maja zakończy dostawę energii cieplnej na cele ogrzewania.

tramwajdomistrzejowic.pl

Postępy prac na budowie linii tramwajowej do Mistrzejowic

2024-05-17

To już dziesiąty miesiąc robót przy budowie nowej linii tramwajowej do Mistrzejowic. Jakie są dotychczasowe postępy i jak będą przebiegać najbliższe prace?

Zasady funkcjonowania dorożek konnych na Rynku Głównym

2024-03-08

Z uwagi na pojawiające się w ostatnim czasie informacje medialne, które w sposób błędny lub nieprawdziwy przedstawiają kwestię dotyczącą krakowskich dorożek konnych na Rynku Głównym, w szczególności dobrostanu koni, Wydział Spraw Administracyjnych przypomina zasady obowiązujące w tym zakresie.

XII

Nowy budynek socjalny dla MPK przy pętli Miejskie Centrum Opieki

2024-05-17

Zarząd Inwestycji Miejskich buduje kompleksowo. Niedawno przy pętli Miejskie Centrum Opieki w Prokocimiu stanął modułowy budynek socjalny, z którego mogą korzystać pracowniczki i pracownicy MPK SA w Krakowie.

Ostrzeżenie pogodowe

Uwaga na silny wiatr!

2024-05-17

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Ostrzeżenie obowiązuje dzisiaj, od godz. 11.00 do 17.00.

Strefa Czystego Transportu zacznie obowiązywać później

2024-05-16

Prezydent Krakowa Aleksander Miszalski przekazał, że Strefa Czystego Transportu nie może wejść w życie od 1 lipca tego roku ponieważ miasto nie jest przygotowane technicznie. Prezydent zapowiedział, że zgodnie z obietnicami złożonymi w kampanii wyborczej, założenia SCT w uzgodnieniu z Zarządem Transportu Publicznego zostaną ponownie przedyskutowane z mieszkańcami.

Kram w Sukiennicach czeka na wynajem

2024-05-16

Miejsce w samym sercu Krakowa, które jest najbliżej historii i tradycji? To oczywiście Sukiennice! Właśnie w nich czeka na wynajem lokal użytkowy o powierzchni 26 m2. Aukcja odbędzie się 31 maja w siedzibie ZBK. Sprawdź, na jakich zasadach będziesz mógł prowadzić tam działalność handlową oraz jakich formalności należy dopełnić, by przystąpić do aukcji.

Maria Klaman - zastępca prezydenta Krakowa

Maria Klaman czwartą zastępczynią prezydenta Krakowa

2024-05-16

W czwartek, 16 maja, prezydent Krakowa Aleksander Miszalski przedstawił swoją czwartą zastępczynię – Marię Klaman. Będzie odpowiedzialna za działania miasta w zakresie edukacji, polityki społecznej i mieszkalnictwa.

Dzielnica I I

Przebudowa ul. Starowiślnej – jest decyzja środowiskowa

2024-05-16

Kraków przygotowuje się do realizacji strategicznej inwestycji – przebudowy ulicy Starowiślnej, która znacząco wpłynie na jakość infrastruktury drogowej w centrum miasta. W poniedziałek wydana została decyzja środowiskowa.

Znajdź